Camp and Travel, Amerika’da her sene aileler çocuklarını yaz kamplarına gönderirler. Amerikan kültürünün bir parçası olan bu kamplara her sene milyonlarca Amerikalı çocuk katılır. Çocuklar bu kamplarda ailelerinden ayrı bir şekilde kendilerini geliştirir, yeni beceriler kazanır ve yeni arkadaşlıklar edinirler.

Amerika yaz kampları en az 9 hafta en fazla 11 hafta sürer. Öğrenciler en geç Haziranın 15’ine kadar Amerika’da olup kamplarına katılmalıdırlar.

Kamplar genellikle göl kenarlarında olur. Bu kamplar doğa ile iç içe, geniş ve çeşitli sporların yapılabileceği alanlar bulunan, yeme-içme, konaklama ve sağlıkla ilgili her şeyin eksiksiz olduğu alanlardır. Bu kamplarda farklı kültürdeki çocuklar hem kendilerini geliştirirler hem de eğlenceli bir yaz geçirirler. Amerika yaz kamplarında Amerikalı veya dünyanın her tarafından gelen öğrenciler de, bu çocuklara danışmanlık yaparlar veya tesis de yardımcı işlerde çalışırlar. Kısacası bu program farklı kültürlere mensup onlarca kişiyle arkadaşlık kurup, hem keyifli bir yaz geçirirken hem de çalışıp para kazandıran bir programdır.

Kamp bitiminde maaşlarını alan öğrenciler Amerikan hükümeti tarafından verilen 1 ay süreli gezme hakkını kullanarak farklı şehirleri keşfedebilirler.

Camp and Travel Programı Nedir?

Kültürel değişim programlarından biri olan Camp and Travel’da, yaz kamplarında Camp Counselor (Danışman) ve Support Staff (Destek Ekibi) olarak 2 farklı pozisyonda çalışarak katılınabilir. Danışman olup çocuklarla ilgilenebilir veya destek ekibinden olup kampın teknik işlerine yardımcı olunabilir. Katılımcılar hem bu kamplarda eğlenirken hem çalışıp para kazanırlar. Kendi yaş gruplarınızdan Amerikalı veya dünyanın farklı ülkerinden gelen öğrenciler ile arkadaşlıklar kurup uluslararası bir ortamda yeni tecrübeler edinebilirler.

Amerika’daki Sponsorumuz

American LIFE Abroad, Camp and Travel Programı’nın resmi sponsoru olan ACAWE ( American Camp And Work Experience ) ile ortaklık yapmaktadır. 10 yılı aşkın süredir ACAWE onbinlerce öğrenciyi Amerika’daki kamplara yerleştirmiştir. Bu alanda sektörün en güvenilir ve önde gelen sponsorlarından biridir.

Camp and Travel Kimler Katılabilir?

Camp and Travel kültürel değişim programının resmi sponsoru ACAWE katılımcı adaylarında belli özellikler aramaktadırlar;

 • 19-24 yaş aralığında olmanız.
 • Work and Travel programının aksine öğrenci olmanız şartı aranmamaktadır.
 • Orta seviyenin üzerinde İngilizce konuşabilmeniz; program süresince Amerikalı çocuklara liderlik yapacağınız için onlarla iletişim sorununuz olmaması gerekmektedir.
 • Kamplarda kullanabileceğiniz bir sportif veya sosyal özelliğinizin olması gerekmektedir. Bu özelliklerinizi kullanarak kampta liderlik yaptığınız öğrencilere eğitim verebilir seviyede olmanız gerekmektedir.

Camp and Travel Avantajları Neler?

 • Program sayesinde minumum masraf yaparak Amerika’da unutamayacağınız bir yaz geçirebilirsiniz.
 • Kamp süresince Amerikalı çocuklarla ve sizin gibi danışmanlık yapan diğer katılımcılarla sosyalleşerek İngilizce pratik yapabilir ve farklı ülkelerden arkadaşlar edinebilirsiniz.
 • CV’nizde uluslararası külterel değişim programına katıldığınızı belirterek bir adım öne çıkabilirsiniz.
 • Kamp sonrasında kazandığınız para ile Amerika’yı gezebilirsiniz. Bu fırsat kaç defa eline geçer?

Camp and Travel Program Ücreti Ne Kadar?

Camp and Travel program ücreti 650 USD‘dir.

100 USD Erken Kayıt İndirimi! 31 Aralık 2016 tarihine kadar ön kayıt yaptıran katılımcılar 100 USD lik extra indirim hakkından yararlanabilirler.

Program ücretine hangi hizmetler dahildir?

 • İşe yerleştirme
 • Program süresince sağlık ve kaza sigortası
 • Vize danışmanlığı
 • J-1 vize başvurusu için gerekli olan DS-2019 formunun getirtilmesi
 • Uçak bileti ayarlanmasında yardım
 • Program hakkında DS Sponsoru yetkililerinin yapacağı oryantasyon programı

Program ücretine hangi hizmetler dahil değildir?

 • Uçak bileti masrafları 600-800 USD ( America Life Abroad uçak bileti ayarlanması konusunda öğrenciye yardım eder, ama sorumluluğu altında değildir. Uçak bileti fiyatları tarihe ve havayolu şirketine göre değişir, American Life Abroad olarak fiyat ve tarih taahhütü verilemez. )
 • Kamp Amerika programında konaklamayı ve kamptaki yeme-içme masraflarını kamp karşılamaktadır. Öğrenci yalnızca izinli olduğu günler için harcama yapacağı bir miktar cep harçlığı götürmelidir yanında, American Life Abroad olarak önerimiz 500 USD’dir.
 • Amerika vize başvuru ücreti 160 USD
 • SEVIS Ucreti 35 USD

Camp and Travel Ne zaman Başvuru Yapmalıyım?

Amerika’da yazın düzenlenen kamplarda çalışacak katılımcıların işe alınması bir önceki kamp sezonunun sona ermesiyle başlar. Örnek vermek gerekirse 2017 yazı için işe alımlar 2016 eylül ayı itibariyle başlar.