Amerika yaz kampı, Amerika’da her sene aileler çocuklarını yaz kamplarına gönderirler. Amerikan kültürünün bir parçası olan bu kamplara her sene milyonlarca Amerikalı çocuk katılır. Çocuklar bu kamplarda ailelerinden ayrı bir şekilde kendilerini geliştirir, yeni beceriler kazanır ve yeni arkadaşlıklar edinirler.

Amerika yaz kampları en az 9 hafta en fazla 11 hafta sürer. Öğrenciler en geç Haziranın 25’ine kadar Amerika’da olup kamplarına katılmalıdırlar.

Kamplar genellikle göl kenarlarında olur. Bu kamplar doğa ile iç içe, geniş ve çeşitli sporların yapılabileceği alanlar bulunan, yeme-içme, konaklama ve sağlıkla ilgili her şeyin eksiksiz olduğu alanlardır. Bu kamplarda farklı kültürdeki çocuklar hem kendilerini geliştirirler hem de eğlenceli bir yaz geçirirler. Amerika yaz kamplarında Amerikalı veya dünyanın her tarafından gelen öğrenciler de, bu çocuklara danışmanlık yaparlar veya tesis de yardımcı işlerde çalışırlar. Kısacası bu program farklı kültürlere mensup onlarca kişiyle arkadaşlık kurup, hem keyifli bir yaz geçirirken hem de çalışıp para kazandıran bir programdır.

Kamp bitiminde maaşlarını alan öğrenciler Amerikan hükümeti tarafından verilen 1 ay süreli gezme hakkını kullanarak farklı şehirleri keşfedebilirler.

Camp and Travel Programı Nedir?

Kültürel değişim programlarından biri olan Kamp Amerika’ya, yaz kamplarında Camp Counselor (Danışman) ve Support Staff (Destek Ekibi) olarak 2 farklı pozisyonda çalışarak katılınabilir. Danışman olup çocuklarla ilgilenebilir veya destek ekibinden olup kampın teknik işlerine yardımcı olunabilir. Katılımcılar hem bu kamplarda eğlenirken hem çalışıp para kazanırlar. Kendi yaş gruplarınızdan Amerikalı veya dünyanın farklı ülkerinden gelen öğrenciler ile arkadaşlıklar kurup uluslararası bir ortamda yeni tecrübeler edinebilirler.

Amerika’daki Sponsorumuz

American LIFE Abroad, Amerika Yaz Kampı Programı’nın resmi sponsoru olan ACAWE ( American Camp And Work Experience ) ile ortaklık yapmaktadır. 10 yılı aşkın süredir ACAWE onbinlerce öğrenciyi Amerika’daki kamplara yerleştirmiştir. Bu alanda sektörün en güvenilir ve önde gelen sponsorlarından biridir.

Camp and Travel Kimler Katılabilir?

Camp and Travel Avantajları Neler?

Camp and Travel Program Ücreti Ne Kadar?

Camp and Travel Ne zaman Başvuru Yapmalıyım?